Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg

Zapraszamy do oglądania wystawy prac Michała Wasiaka w Galerii ELart w Łodzi (ul. Wschodnia 69). Wystawa będzie prezentowana w dniach 6-30 maja 2022 r.

Wystawa prezentuje moją twórczość z zakresu malarstwa olejnego i grafiki, ze szczególnym naciskiem na technikę mezzotinty. W moich eksponowanych pracach wspólnym mianownikiem była deformacja, zniekształcenia formy, niecodzienne zestawienia różnych elementów ukazywane na różnorakich przedstawieniach portretowych. Wykorzystanie portretów o różnej mimice, ustawieniu światła i cechach charakterystycznych ukazywanych postaci pozwoliło mi na uzyskanie różnych interesujących zestawień, przywołujących wielorakie skojarzenia – dlatego też często nie nadawałem pracom konkretnych tytułów, mogących sugerować „temat” samych grafik czy obrazów. Często pozwalałem stworzonym formom wtapiać się w ciemne tło, sugerując otaczającą mglistą, nieokreśloną przestrzeń.

Michał Wasiak

Michał Witold Wasiak – urodzony w 1997 roku w Łodzi. W latach 2016-2021 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa studyjnego dr hab. Tomasza Musiała w 2021 roku. Tworzy w zakresie malarstwa oraz grafiki. W swoich pracach obrazuje głównie deformacje, zniekształcenia formy, niecodzienne zestawienia różnych elementów ukazywane na różnorakich przedstawieniach portretowych.

Uczestnik licznych wystaw graficznych oraz malarskich w Polsce i za granicą. Laureat stypendium Ministra Kultury 2020. Laureat Nagrody Marszałka Miasta Łodzi w 37. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne 2020. Laureat Nagrody Muzeum Miasta Łodzi, Nagrody Galerii Amcor oraz Nagrody Domu Literatury. Uhonorowany nagrodą Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prof. Krzysztofa Polkowskiego w ogólnopolskim XII Biennale Grafiki Studenckiej „Przeciwciała” w Poznaniu. Wyróżniony za swój dyplom w ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd w Żyrardowie. Nagrodzony Wyróżnieniem Honorowym w ogólnopolskim konkursie malarskim Eibischa 2021.