Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg
  • plakat
    Filename: plakat net.jpg

Projekt Stand For Ukraine narodził się z potrzeby serca. Studenci, pedagodzy i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w geście solidarności z Ukrainą wzięli udział w akcji charytatywnej, przekazując swoje prace na wystawy odbywające się pod hasłem „Kup sztukę, wesprzyj Ukrainę!”.

Idea wystawy charytatywnej, na początku jednej, narodziła się piątego dnia wojny w Ukrainie, gdy po raz pierwszy od jej wybuchu studenci i wykładowcy z Koła Naukowego „Eksperymentarium” spotkali się na zajęciach. Byliśmy ogromnie poruszeni tragiczną sytuacją naszych sąsiadów i szukaliśmy sposobu, by choć w symboliczny sposób pomóc.

Alicja Habisiak-Matczak, opiekun Koła naukowego „Eksperymentarium” Studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych i Pracowni Technik Litograficznych

Do tej pory odbyły się trzy odsłony wydarzenia. Akcja Stand For Ukraine swój początek miała w Galerii Grafiki Studenckiej „Pomiędzy” ASP w Łodzi, a kolejne dwie edycje gościły w poza murami uczelni -– w Pop’N’art oraz klubokawiarni “Owoce i Warzywa”.

Wydarzenie przerosło nasze oczekiwania. W akcji Stand For Ukraine vol. 1, 2, 3 wzięło udział 97 artystów, którzy przekazali 354 prace prezentujące ogromną różnorodność zarówno pod względem technik, jak i stylistyki: były to obrazy, grafiki, plakaty, rysunki,  fotografie, obiekty artystyczne i biżuteria, a kwota, którą przekazano na rzecz Ukrainy sięgnęła 20 000 zł.

Stand For Ukraine vol. 4

Wystawa Stand For Ukraine odbędzie się po raz czwarty! Tym razem, na zaproszenie Urzędu Miasta Łodzi wystawa towarzyszyć będzie uroczystemu otwarciu Fabryki Aktywności Miejskiej (ul. Tuwima 10) w dniach 13-14 maja 2022. W tych dniach wystawę można będzie oglądać w godzinach: 13 maja – godz. 10.00 - 18.00, 14 maja – godz. 10.00 - 16.00.

Wystawa będzie czynna do 31 maja 2022 roku w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Więcej informacji o akcji:

Serdecznie zapraszamy!