Inne wystawy

Filename: miniaturka.jpg

Wspólnie z Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego mamy przyjemność zaprosić na wystawę z cyklu „SZTUKI PIĘKNE na Eksocu”. Wernisaż odbędzie się 31 marca 2022 r. o godzinie 12.00 w przestrzeni Centrum Rozwoju Wydziału (ul. Rewolucji 1905 roku 37, budynek C, parter). Wystawa będzie czynna do 30 kwietnia 2022 r.

Na niniejszą wystawę składa się zestaw prac studentów z różnych lat, kierunków i pracowni. Nie są one zebrane według jakiegoś ścisłego klucza ideowego czy warsztatowego – znajdziemy tu zarówno reprezentacje klasycznego malarstwa sztalugowego, jak i prace z dziedziny plakatu, tradycyjne ujęcia studyjne, martwe natury i pejzaże, ale także prace bardziej koncepcyjne, o pogłębionej sferze treści.

Wspólnym mianownikiem tych prac jest w tym przypadku proces selekcji, sfera decyzji, pozostawiona w rękach samych autorów, przyszłych absolwentów naszej uczelni. Dając swobodę wyboru tematyki i – w dużej mierze – swobodę w wyborze prezentowanej techniki, pozwoliliśmy prezentowanym tutaj autorom przećwiczyć w praktyce tę subtelną sferę kompetencji twórczej, jaką jest istota swobody wyboru i związanej z tym odpowiedzialności, które są tak istotne dla kreowania autonomii artysty. My zaś jako odbiorcy niniejszego zbioru możemy się nie tylko zapoznać z postępami, jakie czynią młodzi artyści w murach Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, ale także zrozumieć, jakie są ich preferencje estetyczne, sposób plastycznego myślenia oraz ścieżki, jakimi u progu ich twórczego życia wędruje ich plastyczna i humanistyczna wrażliwość.

W wystawie udział wezmą:

• Kacper Ćwir