Inne wystawy

Filename: miniaturaAlicja Habisiak-Matczak.jpg

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac dr hab. Alicji Habisiak-Matczak, prof. uczelni, która odbędzie się w Bibliotece Chemicznej im. Osmana Achmatowicza w budynku Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej (ul. Żeromskiego 116).

"Prace Alicji Habisiak Matczak cechują się licznymi walorami artystycznych rozstrzygnięć, w których zastosowanie charakterystycznych dla artystki „śladów” działania narzędzia, kształtuje opowieść na temat refleksji związanych z otoczeniem człowieka. Jednak bardziej w sferze symbolicznej, bo odbywającej się bez jego bezpośredniego udziału. Obecność ludzka jest odczuwalna poprzez miejsca, które ów powołał do życia. Opuszczone labirynty zaułków, schodów, wielkomiejskich rytmów, wywołują stan napięcia i niepokoju, prowadząc do refleksji egzystencjalnych. To wszystko jest poddane potędze kreski, która raz buduje nastrój poprzez zagęszczenia światłocieniowe, innym razem funkcjonuje jako wartość niezależna, pragnąca na siebie zwrócić uwagę swoją charakterystyczną, niepowtarzalną formą."

Fragment tekstu kuratorskiego, autor: Piotr Mastalerz

Wystawę można oglądać od 9 lutego do 3 marca 2022 r. Finisaż planowany jest na 3 marca 2022 r.