Inne wystawy

Filename: plakat Oskar Gorzkiewicz.jpg

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac dr. Oskara Gorzkiewicza, która odbędzie się w Bibliotece Chemicznej im. Osmana Achmatowicza w budynku Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej (ul. Żeromskiego 116).

Wystawę można oglądać od 9 lutego do 3 marca 2022 r. Finisaż planowany jest na 3 marca 2022 r.

Oskar Gorzkiewicz (urodzony w 1988 roku w Koluszkach). Absolwent Zespołu Szkół Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. Uzyskał tytuł licencjata sztuki na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów w Instytucie Architektury Tekstyliów na kierunku wzornictwo Politechniki Łódzkiej. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa na kierunku grafika. Dyplom obronił w 2014 roku w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Tytuł doktora uzyskał w 2019 roku w macierzystej uczelni. W latach 2012-2013 uczestniczył w Międzynarodowych Sympozjach Graficznych w Międzynarodowym Centrum Grafiki Artystycznej KAUS w Urbino, Włochy. W 2013 roku odbył rezydencję artystyczną w Stowarzyszeniu GEDOK w Stuttgarcie, Niemcy. Po zakończeniu studiów, od 2014 roku, pracował jako asystent na Wydziale Grafiki i Malarstwa podczas Międzynarodowych Kursów Letnich - Printmaking and Textile Art w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2015 roku rozpoczął studia na Środowiskowych Studiach Doktoranckich w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Aktualnie pełni funkcję asystenta w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prowadzonej przez dr hab. Alicję Habisiak-Matczak, prof. uczelni. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw grafiki artystycznej w Brazylii, Chinach, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwecji, USA i Włoszech. Autor sześciu indywidualnych wystaw w Polsce i Niemczech. Zdobywca wielu nagród w konkursach graficznych. Między innymi zdobywca drugiej nagrody w 44. Edycji Międzynarodowego Konkursu Carmen Arozena, 2016 w Madrycie, Hiszpania oraz wyróżnienia Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza, 2017 w Warszawie, Polska.