Inne wystawy

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Grafiki chemią inspirowane”, która odbędzie się w Galerii „Politechnika” mieszczącej się na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.

Wystawie prac studentów towarzyszą dwie prezentacje grafik wykładowców prowadzących Pracownię – Alicji Habisiak-Matczak oraz Oskara Gorzkiewicza. Wystawy te można oglądać w Bibliotece Chemicznej im. Osmana Achmatowicza.

“Przyglądając się pracom biorącym udział w omawianej wystawie, należy zwrócić uwagę na ich różnorodność stylistyczną i dojrzałość tkwiącą w umiejętnym posługiwaniu się artystycznym warsztatem. Jak się okazuje warsztatem, który wynika niejednokrotnie z poszukiwań autorskich rozwiązań realizacyjnych. Jaką przyjemność czerpiemy z tej różnorodności i wyrafinowania płynącego z piękna graficznej materii”.

Fragment tekstu kuratorskiego, autor: Piotr Mastalerz

Wystawę można oglądać od 9 lutego. Finisaż odbędzie się na 3 marca 2022 r. o godz. 15.00.

Uczestnicy wystawy:

• Małgorzata Bowtruczuk