Inne wystawy

Filename: Chiny_miniatura.jpg
    Size: 66 KB

Miło nam poinformować, że prace naszych pedagogów z Wydziału Sztuk Projektowych: dr hab. Ludwiki Żytkiewicz-Ostrowskiej, prof. uczelni oraz mgr. Tomasza Frasońskiego prezentowane są na polsko-chińskiej wystawie zorganizowanej przy współpracy i pod patronatem Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w ChRL wraz z władzami Uniwersytetu Tsinghua oraz jej wydziału – Akademii Sztuki i Wzornictwa w Pekinie.

Wystawa China–Poland Contemporary Material Art Exchange jest trzecią edycją wystaw chińskiej współczesnej sztuki materiału. Na wystawie do obejrzenia jest łącznie ponad 100 prac artystów z Chin i Polski, którzy w swojej twórczości skupiają się na tworzywie, materiale i jego ekspresji. Kuratorem polskiej części jest m.in. znana jako córka Henryka Jerzego Chmielewskiego (Papcia Chmiela) artystka sztuki włókna – Monique Chmielewska-Lehman, która wybrała 31 artystów z Polski do reprezentacji kraju na wystawie.

Otwarcie wystawy online odbyło się 25 stycznia 2022 r., a wernisaż stacjonarny z udziałem prac artystów z Polski i Chin odbędzie się  2 czerwca. Wystawę będzie można oglądać do 31 czerwca w Prom Kultury w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy online.

Link do wystawy online: