Inne wystawy

Filename: 1.jpg
    Filename: 2.jpg
    Filename: 3.jpg

Miło nam poinformować o wystawie Alicji Habisiak-Matczak na Wydziale Sztuki i Projektowania Uniwersytetu Alberty w Edmonton w Kanadzie (University of Alberta, Art & Design Department).

Wystawa nosi tytuł „Alicja Habisiak-Matczak – Urban Spaces. Experimental Intaglio” i trwa od 14 grudnia 2021 roku. W związku z dużym zainteresowaniem studentów i wykładowców grafiki wystawa została przedłużona do marca 2022 roku.

Na wystawie przedstawiono prace w nowatorskich technikach trawionych elektrolitycznie (elektroforta, elektrotinta, elektrotinta solna), w technikach łączących monotypię z technikami trawionymi i monotypie trawione oraz prace łączące obydwa typy technik – elektromonotypie trawione (monotype electro-etchings).

Wystawa stanowi publikację badań „Badanie trawienia elektrolitycznego w druku wklęsłym, z zastosowaniem różnych metali i roztworów. Wykorzystanie technik monotypii w tworzeniu matryc w technikach wklęsłodrukowych, trawionych tradycyjnie oraz z użyciem trawienia elektrolitycznego” prowadzonych razem z dr. Oskarem Gorzkiewiczem w 2021 roku w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Tematem grafik są tytułowe miejskie przestrzenie inspirowane włoskimi, kanadyjskimi i polskimi miastami, takimi jak Urbino, San Giminiano, Vancouver czy Warszawa, oraz pejzażem bałtyckich plaż.