Inne wystawy

W tle czarno-biała fotografia siedzących postaci w strojach ludowych. Na pierwszym planie jaskrawozielonym drukiem napis: Modne – Łowickie. Konkurs dla studentek i studentów Instytutu Ubioru ASP w Łodzi.\nPoniżej: WYSTAWY POKONKURSOWE. AKADEMICKIE CENTRUM DESIGNU, ŁÓDŹ, WERNISAŻ 30.11.2021; MUZEUM W ŁOWICZU WERNISAŻ 19.12.2021
    Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej „MODNE – ŁOWICKIE”, który odbędzie się 30 listopada 2021 roku o godzinie 13.00 w przestrzeniach wystawienniczych Akademickiego Centrum Designu (ul. Księży Młyn 13/15, Łódź).

Wystawa eksponowana będzie również w Muzeum w Łowiczu. Wernisaż odbędzie się 19 grudnia 2021 roku.

Konkurs „MODNE – ŁOWICKIE” skierowany był do studentek i studentów Instytutu Ubioru Wydziału Sztuk Projektowych ASP w Łodzi, organizowany przez Muzeum w Łowiczu oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.

Celem konkursu było zaproponowanie nowoczesnych rozwiązań́ projektowych inspirowanych tradycyjnym strojem łowickim. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu projektu minimum trzech, a maksimum pięciu elementów odzieży dziecięcej, w tym projektu haftu lub nadruku, dla których inspiracją ma być tradycyjny stój łowicki.

Wyniki konkursu:

1. miejsce: Oliwia Matlak I rok, I st.
  2. miejsce: Anastasiya Zaretskaya I rok, II st.
  3. miejsce: Paulina Jankowska III rok, I st.

Wyróżnienia do wystawy w Muzeum w Łowiczu:

• Aleksandra Jakubczyk
  • Natalia Wolak
  • Marta Kulik
  • Elliott Kubiak
  • Filip Kozak
  • Jagoda Skawska
  • Julia Burak
  • Karolina Pieniążek
  • Natalia Graczewska
  • Wiktoria Król
  • Monika Łuczak