Inne wystawy

Na czarnym poziomym tle fragment rysunku i napis: MONIKA WANYURA—KUROSAD; RYSUNKI Z CYKLU KAMIENIE MILOWE, GALERIA PIXEL ASP ŁÓDŹ
    Filename: miniatura.jpg
  • plakat.jpg
    Filename: plakat.jpg
  • linkyt.txt
    Filename: linkyt.txt

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej rysunek dr hab. Monika Wanyura-Kurosad, prof. ASP Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydział Malarstwa, Katedry Scenografii. Wystawa prezentowana jest online w Galerii PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Monika Wanyura-Kurosad

Grafik, scenograf. Absolwentka Wydziału Grafiki w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Pracuje w Katedrze Scenografii na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie.

Zajmuje się grafiką, rysunkiem, scenografią, instalacją i sztuką książki. Jej twórczość inspirowana jest poezją, zagadnieniami takimi jak pamięć i czas, doświadczenie metaforycznej podróży przez życie. Tworzy rysunki wieloelementowe o otwartych kompozycjach, instalacje, obiekty.

Przygotowała kilkanaście wystaw indywidualnych. Jej prace znajdują się w kolekcjach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Śląskiego, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Osten Museum of Drawing w Skopje, Art Museum Cluj–Napoca, Brita Prinz ARTE.

Laureatka Special Award na OSTEN BIENNIAL of DRAWING Skopje 2020.

Link do wystawy: