Inne wystawy

Prostokąt w niekształtne, wielobarwne plamy. W centrum czarny wielki napis: STYCZNOŚĆ DOMINIKA SADOWSKA
    Filename: miniatura 277x540.jpg
  • plakat
    Filename: STYCZNOŚĆ Plakat 540 szer.jpg
    Filename: 01.jpg
    Filename: 02.jpg
    Filename: 03.jpg

Zapraszamy na wystawę dr hab. Dominiki Sadowskiej "Styczność" w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii. Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 26 października 2021 r. o godz. 18.00 w Galerii A4 na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (ul. Wrocławska 4, Opole). Wystawa potrwa od 26 października do 21 listopada 2021 r.

W Opolu po raz pierwszy w formie ekspozycji galeryjnej zaprezentowane zostaną obrazy będące wynikiem nieustannego spędzania czasu z dwuletnim synkiem podczas pierwszego lockdownu (marzec - lipiec 2020). Są notatkami stanów rzeczywistości, której powtarzalność, opcjonalność i prowizoryczność uległy translacji na sposób edycji fotografii. Seria opublikowana została w w formie photobooka "Komcha", wyróżnionego w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2021.

Formalnie "Styczność" to druga odsłona szerszego projektu podejmującego próbę zbadania relacji pomiędzy sytuacją ekspozycyjną, jej fizyczną symulacją oraz wirtualną reprezentacją całości.
Sytuacja przestrzenna zaistniała w galerii jest zmultiplikowana. Wystawa fizycznie pojawia się w kilku równoległych wersjach i w różnej skali.  Dokumentacja całości funkcjonuje także jako kolejny, odrębny byt w świecie wirtualnym. Próba negocjacji wielkości prac stanowi reakcję nie tylko na zjawisko nadprodukcji i nadmiaru tworzonych artefaktów, ale głównie na zjawisko nieprzystawalności  materialnych obiektów i ich digitalowych odpowiedników. Wystawa realizowana jest w ramach projektu statutowego.