Inne wystawy

Filename: 03.jpg
    Filename: 05.jpg
    Filename: 04.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd” prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycję można oglądać w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Karolina Papiernik

Trzy sylwetki z kolekcji „Rzeka ognia”, 2021

Czas trwania wystawy: od 5-24 października 2021 r.

„Rzeka ognia” to kolekcja ubiorów damskich i męskich inspirowana materią organiczną płynącej lawy. To autorska analiza erupcji wulkanicznej, która przełożyła się na rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne w poszczególnych formach ubioru. Część kolekcji przeznaczona jest do codziennego użytku, część – dzięki autorskim zabiegom manipulacji tkanin – ma charakter unikatowy. Obłe, rozbudowane formy poszczególnych asortymentów deformują sylwetkę – opisuje projektantka. Kolekcję uzupełniają autorskie druki wykonane w technice druku cy­frowego i transferowego.

Prezentacja jest częścią dyplomu magisterskiego, który powstał w Pracowni Projektowania Ubioru III.

Promotor: dr hab. Sylwia Romecka-Dymek, prof. uczelni.

logosy centralne muzeum wlokiennictwa 2021 009b0