Inne wystawy

Poziomy, biały prostokąt i granatowe napisy. Po lewo, na środku od góry w pionie, wyjustowane do lewej; SYNTEZA 2021architecture graphics design happy accident. Środek tła pozostawiono biały, natomiast prawą stronę od góry do dołu wypełniono gęstym drukiem, czcionką w dwu rozmiarach. Mniejsza tworzy coś w rodzaju kanwy, większa wydobywa się z niej rozrzuconym napisem: HAPPY ACCIDENT
 • miniatura
  Filename: Synteza Happy Accident.jpg
  Size: 138.92 KB

Zapraszamy do obejrzenia wystawy SYNTEZA 2021 – Happy Accidents, która eksponowana będzie podczas 15. Łódź Design Festival. Kuratorami wystawy z ramienia Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi są: dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber z Instytutu Architektury Wnętrz oraz dr Karolina Grudzińska, ad. z Instytutu Projektowania Graficznego.

Czas trwania wystawy: 16–19 września 2021 r.
Godziny otwarcia: 10:00–20:00 (ostatnie wejście: 19:30)
Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3
Lokalizacja: C0

Wystawa SYNTEZA 2021 – Happy Accidents z założenia nie gromadzi artystów wykorzystujących przypadek jako podstawowy cel swoich poszukiwań twórczych. W większości pokazanych pracach prawdopodobnie nawet nie będziemy w stanie odnaleźć tego czynnika, który będą znali jedynie ich twórcy. Tylko oni będą wiedzieli w jaki sposób i w jakim zakresie tzw. zrządzenie losu miało wpływ na ostateczny kształt dzieła. Celem wystawy jest raczej wywołanie impulsu do twórczej konfrontacji i dyskusji związanej z tematem przewodnim, a być może także pretekstem do wyjawienia osobistych tajemnic powstawania oryginalnych rozwiązań twórczych.

SYNTEZA 2021, architecture, graphics, design to międzynarodowa wystawa prezentująca prace studenckie i projekty przygotowywane przez pedagogów wielu ośrodków naukowych w Polsce jak i za granicą oraz zaproszonych gości.

Kuratorami projektu SYNTEZA 2021 – Happy Accidents są:

 • z ramienia Akademii Sztuki w Szczecinie: Wydział Architektury Wnętrz (dr Dominika Zawojska-Kuriata, ad.; dr hab. Mirosława Jarmołowicz, prof. AS; dr Olga Kiedrowicz-Świtalska, ad.; mgr Andrzej Pestka), Wydział Grafiki (dr hab. Ireneusz Kuriata, prof. AS; dr Adam Klasa, ad.; mgr Tomasz Świtalski)
 • z ramienia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii (dr Emilia Cieśla, ad.; dr Robert Gruszewski, ad.), Wydział Grafiki i Komunikacji Wizualnej (dr Agata Kulczyk, ad.; dr hab. Wojciech Janicki prof. UAP; dr Witold Modrzejewski, ad.)
 • z ramienia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Wydział Architektury Wnętrz (dr hab. Magdalena Pińczyńska, prof. ASP; dr Wojciech Kapela, ad.), Wydział Grafiki (dr Tomasz Winiarski, ad.; mgr Marlena Biczak)
 • z ramienia Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi: Instytut Architektury Wnętrz (dr hab. inż. arch. Rafał Szrajber), Instytut Projektowania Graficznego (dr Karolina Grudzińska, ad.)
 • z ramienia Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie: Wydział Sztuki Nowych Mediów (dr hab. Agnieszka Ziemiszewska, prof. PJATK)
 • z ramienia Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie: Wydział Grafiki (prof. dr hab. Lech Majewski; dr Marcin Władyka, ad.)
 • z ramienia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK

Główni organizatorzy: Wydział Architektury Wnętrz oraz Wydział Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie.

Więcej o wystawie: 

do góry