Inne wystawy

Czarne, pionowe tło, wypełniono charakterystycznym dla tytułu kształtem białych liter w napisie: PODŚWIATŁA. Litery rozmieszczono w czterech rzędach. Pierwszy to sylaba „pod”, która ma w sobie trzy litery w kształcie okręgu. Autor plakatu wypełnił je bielą. Następny rząd tworzą litery „św”, więc zapisano je tak, aby podkreślić kształty kół. Dwa pozostałe rzędy rozdzielono w taki sposób, by w rezultacie w ich środku pojawiło się okrągłe „a”, które jak poprzednie okrągłe, również wypełniono bielą. Dzięki temu wydobyto pięć białych kół, które na plakacie działają jak reflektory świetlne i ułożone są w symetryczne T. W prawym dolnym rogu umieszczono wszelkie niezbędne dane dotyczące zapowiadanej wystawy, oraz logotypy Współorganizatorów
 • miniatura
  Filename: miniatura.png
  Size: 3.92 KB
 • plakat
  Filename: plakat.png
  Size: 86.31 KB

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Podświatła” towarzyszącą Light.Move.Festival 2021, której wernisaż odbędzie się 24 września 2021 r. o godzinie 19.00 w Galerii Sztuki Monopolis (ul. Kopcińskiego 62 w Łodzi).

Piątka artystów – pedagogów łódzkiej ASP – pokazuje swoje prace powstałe z ciekawości i pokusy wykorzystania w nich medium światła. Wideoinstalacja, rzeźba, biżuteria, papier i tkanina – różne dyscypliny sztuki, różne indywidualności, a ich wspólny mianownik to światło. Na tle pełnych rozmachu festiwalowych prezentacji, ta ma charakter kameralny i refleksyjny.

Galerie w Monopolis umożliwiają bliski kontakt ze sztuką bez konieczności wchodzenia do wnętrza. Wystarczy przyjść tu na spacer lub po to, by odwiedzić którąś z wielu atrakcyjnych restauracji. Najlepiej wieczorem, gdy efekt świecących obiektów sztuki jest najbardziej sugestywny.

Uczestnicy wystawy:

 • Olga Podfilipska-Krysińska
 • Magdalena Soboń
 • Włodzimierz Cygan
 • Aleksander Dynarek
 • Rafał Szrajber

Wystawa będzie czynna do końca października 2021 r.

Kurator wystawy: Włodzimierz Cygan

Projekt graficzny: Krzysztof Guzek

do góry