Inne wystawy

Poziomy prostokąt o niejednorodnym, szarym tle. W jego górnej części rozmieszczono trzy zróżnicowane obiekty. Są to ażurowe figury przestrzenne. Oglądane z jednej pozycji, sprawiają wrażenie, jakby powstały z nałożonych na siebie czarnych obwodów różnorodnych trójkątów. Dolną część tła wypełniono białymi napisami. Największy z nich to: JAROSŁAW BOREK. Mniejszą czcionką: WYSTAWA W JATKACH. 16 WRZEŚNIA – 17 PAŹDZIERNIKA
  • miniatura
    Filename: grafika_wystawa_borek.jpg
    Size: 79.57 KB

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac Jarosława Borka „21”, której wernisaż odbędzie się 16 września o godzinie 18:00. Przestrzeń Galerii Jatki wypełni geometryczna estetyka rzeźb łódzkiego artysty, które łączą różne tekstury i tworzą syntetyczną całość na najwyższym poziomie współczesnego designu.

Jarosław Borek

Łodzianin, urodzony w 1983 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi. Obecnie jako pracownik badawczo-dydaktyczny prowadzi zajęcia ze studentami w Instytucie Rzeźby ASP w Łodzi oraz działalność gospodarczą z zakresu specjalistycznego projektowania pod nazwą ID.FOR.FUN. Rzeźby Jarosława Borka wchodzą w skład warszawskiej galerii sztuki Leonarda Art Gallery prowadzonej przez marszandkę Leonardę Szwed-Strużyńską oraz są częścią ekspozycji w apartamencie wzorcowym apartamentowca Złota 44 w Warszawie.

Najważniejsze osiągnięcie:
Rzeźba „The Ring”, Chengdu, Chiny
Wymiary rzeźby: 8 x 8 x 0,8 m
Waga: 9,2 t
Materiał: Korten, stal polerowana

Ważne informacje:

  • wystawa czynna od 16 września do 17 października 2021 r.
  • Galeria Jatki, ul. Pocztowa 12, Ostrów Mazowiecka
  • Wstęp wolny
  • Wernisaż: 16 września 2021 r., godz. 18:00
do góry