Inne wystawy

Podłużny, poziomy prostokąt podzielono w równą kratę, którą wypełniono jednym z czterech kolorów: fioletowym, żółtym, czerwonym i niebieskim. Ułożono je w czterech rzędach i określonym porządku kolorów. W każdej umieszczono szkic portretu. Tworzą regularny, wieloelementowy obraz. Na jego środku widnieje duży, biały napis: STYK.

W przestrzeni wystawienniczej Sceny Monopolis (ul. Kopcińskiego 62A, Łódź) od 6 do 26 lipca 2021 można oglądać autorską wystawę prac studentek i studentów pierwszego roku fotografii i multimediów Akademii Sztuk Pięknych im Władysława Strzemińskiego w Łodzi, tworzących grupę STYK.

Grupa pod kierunkiem kurator wystawy Izabeli Jurczyk podjęła wyzwanie polegające na przejściu przez cały etap pracy nad przygotowaniem ekspozycji i towarzyszącej jej publikacji. Począwszy od zbudowania zespołu redakcyjno-graficznego, poprzez scenariusz wydarzenia, specjalnie zaplanowaną i przeprowadzoną sesję zdjęciową – aż po montaż wystawy i realizację wydawnictwa.

W wystawie udział biorą:

• Julia Czech