Inne wystawy

Filename: plakat.jpg
  • linkyt.txt
    Filename: linkyt.txt

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej wideo dr. inż. Marcina Dziomdziory – pedagoga Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wystawa prezentowana jest online w Galerii PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Link do wystawy:

Kurator wystawy: dr Robert Jundo

Marcin Dziomdziora – urodzony w 1969 r., w roku wielu skrajności. Z jednej strony lądowanie na księżycu, z drugiej festiwal Woodstock. Czyli dwa całkowicie przeciwstawne wydarzenia. Taki dualizm techniczno-artystyczny przez cały czas tkwi w autorze. Bo z jednej strony absolwent Politechniki Łódzkiej. Związany z nią jako adiunkt przez wiele lat. Z drugiej zaś strony początkowo wykładowca, a obecnie adiunkt Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Głównym obszarem poszukiwań twórczych dla Autora jest grafika i animacja komputerowa oraz technologie multimedialne. Poszukiwania te zaowocowały dość sporą bibliografią artykułów i kilku opracowań monograficznych poświęconych tym dziedzinom. Autor nie jest tylko teoretykiem, ale jako doświadczony już grafik 3D miał okazję współtworzyć kampanie reklamowe, reklamy telewizyjne, prezentacje multimedialne, wydawnictwa multimedialne. Tworzył obiekty dla potrzeb reklamy i filmu dla firmy amerykańskiej firmy TurboSquid. Współpracował z amerykańskim czasopismem „Renderdrive”. Ogromne znaczenie Autor przywiązuje do pracy dydaktycznej. Był i jest wykładowcą wielu łódzkich uczelni. Między innymi współtworzył profil grafiki komputerowej, projektowania gier i efektów specjalnych w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, gdzie w 2021 roku otrzymał powołanie na stanowisko profesora uczelni. Głównymi narzędziami warsztatu Autora są Autodesk 3ds max i Maya, Zbrush, Houdini, Adobe After Effects, Cinema 4D wraz całym zestawem narzędzi wspomagających. Tematyka prac to również przykład na to, jak bardzo sprzeczna może być natura ludzka. Bo Autor kieruje się w życiu przyjaznym nastawieniem i raczej cechuje go pogoda ducha, natomiast jego prace osadzone są w mrocznych oniryczno-surrealistycznych klimatach.