Inne wystawy

Filename: miniatura.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej wideo prof. Diany Fiedler – pedagog z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (2019, 8’29”, pętla).

Wystawa prezentowana jest online w Galerii PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Kurator wystawy: dr Robert Jundo

***

Diana Fiedler - ur. 1976 w Górze. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu i Royal College of Art w Londynie. W latach 2006-2007 współprowadziła Galerię Aneks w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Uczy studentów polskich i międzynarodowych na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Prace prezentuje na wystawach krajowych i międzynarodowych. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Jej prace dotykają różnych aspektów obcego, indywidualnej, społecznej i politycznej alienacji. Odnoszą się również do tego, jak architektura uosabia fizyczne i mentalne struktury oraz jak te struktury przenikają naszą indywidualną i społeczną tożsamość. Prace obejmują obiekty, fotografię, wideo, rysunki i instalacje.