Inne wystawy

Filename: miniatura.jpg
  • plakat
    Filename: plakat.jpg

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac studentów z Pracowni Fotografii Reklamowej dra hab. Marka Herbika, prof. uczelni, prezentowanej w ramach 20. edycji Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Wystawa będzie prezentowana w Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) w dniach 10-27 czerwca 2021 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 czerwca 2021 r. o godz. 17.00.

Pracownia Fotografii Reklamowej
dr hab. Marek Herbik, prof. uczelni

Założeniem przedmiotu Pracowni Fotografii Reklamowej jest wyposażenie studentów w podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu warsztatu fotografii oraz zaznajomienie się z różnorodnością postaw obecnych we współczesnej fotografii, w jej wymiarach: użytkowym, artystycznym i społecznym. Przedmiot ma na celu przygotowanie studentów do samodzielnego działania w przestrzeni sztuki współczesnej. Zajęcia koncentrują się wokół dialogu pomiędzy autorskim sposobem obrazowania a tradycją obrazowania fotograficznego. Studenci odnoszą się w swoich działaniach twórczych zarówno do osobistych doświadczeń, jak i zjawisk współczesności, interpretując je za pomocą fotografii. Forma realizacji tematów pozostaje otwarta także na działania wykraczające poza klasyczne granice medium. Charakter realizowanych tematów i ćwiczeń prowokuje do wnikliwej i krytycznej analizy zjawisk rzeczywistości, a następnie prowadzi do ich kreatywnego przepracowania w procesie konceptualizacji i tworzenia wizualnych narracji.