Inne wystawy

Filename: plakat.jpg
  • linkyt.txt
    Filename: linkyt.txt

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej malarstwo prof. Katarzyny Słuchockiej - pedagog Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowegonna Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Wystawa prezentowana jest online w Galerii PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Kuratorem wystawy jest dr Robert Jundo.

Katarzyna Słuchocka – urodzona w 1967 roku w Poznaniu. Studia na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego w Instytucie Architektury i Planowania Przestrzennego, dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mariana Fikusa. Doktorat na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2001 roku. Stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki w 2016 roku na Wydziale Malarstwa i Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Obecnie profesor Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej.

Twórczość w zakresie projektowania, malarstwa, rysunku, fotografii. Udział w licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i za granicą. Kuratorka i organizatorka wystaw, pokazów, konkursów. Udział w kreowaniu młodej kadry naukowej, w interdyscyplinarnych projektach badawczych, plenerowych warsztatach artystycznych, konferencjach oraz sympozjach naukowych. Autorka publikacji naukowych, organizatorka i współorganizatorka konferencji.

Dorobek artystyczny, naukowy i dydaktyczny poparty zainteresowaniami ukierunkowanymi na obszary łączące zagadnienia zależności i wzajemnych relacji pomiędzy obszarami sztuki czystej i projektowej, wzornictwa, malarstwa, rysunku, także klasyfikacji przestrzeni architektonicznych w aspekcie psychologii postrzegania i odbioru, tożsamości oraz społecznego oddziaływania form i koloru w przestrzeni.