Galeria Pixel

1
  • miniatura
    Filename: miniaturkaa.jpg
    Size: 202.41 KB
  • plakat
    Filename: plakat maly.jpg
    Size: 886.01 KB

Galeria PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prezentuje wystawę dra hab. Roberta Jundo „Aniołowie nigdy nie umierają".

Kurator wystawy dr hab. Robert Jundo

Link do wystawy: youtu.be

Robert Jundo – urodzony w 1967 roku w Łodzi. Studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki artystycznej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Stopień naukowy doktora sztuki uzyskał w 2016 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa w ASP w Łodzi. Adiunkt w Instytucie Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi. Tytuł doktora habilitowanego otrzymał w 2022 roku. Tworzy w dziedzinie grafiki, malarstwa i architektury wnętrz. Prezentował swoje prace z zakresu grafiki i malarstwa na kilkudziesięciu wystawach w kraju i za granicą. Jego dorobek artystyczny, naukowy i dydaktyczny jest związany z zainteresowaniami dotyczącymi grafiki cyfrowej.

„Aniołowie nigdy nie umierają” to nowa kolekcja graficzna inspirowana hymnem Hells Angels – Angels Never Die. Zawiera 36 prac druku cyfrowego na metalowych blachach tytanowo-cynkowych trawionych metodą dawnych mistrzów.

Podejmując analizę ikonograficzną moich grafik, zauważamy zależności rozgrywające się pomiędzy schematami układów napędowych motocykla, swobodnej interpretacji malarskiej – malarskiego gestu – a układami czysto abstrakcyjnymi form geometrycznych. Mając do dyspozycji tak obszerną bazę poszczególnych elementów, stosuję również metodę multiplikowania ich, tworząc z tej multiplikacji strukturę kompozycyjną danej pracy graficznej. Oczywistym jest to, że zdarza mi się łączyć struktury abstrakcyjne z przenikaniem się form naturalnych, elementów silnika, układów schematycznych przekładni, krajobrazów industrialnych.

Robert Jundo

do góry