Galeria Mała Czarna

1
  • 1000.jpg
    Filename: 1000.jpg
    Size: 138.81 KB
  • miniatura
    Filename: mini_doom.jpg
    Size: 55.41 KB

Wystawa „Doom” to zapis wideo fragmentu próby zespołu Slöugh. Zbieżność miejsca rejestracji oraz prezentacji jest nieprzypadkowa. Ciemne, klaustrofobiczne miejsce galerii Mała Czarna odwzorowuje i potęguje atmosferę muzyki wieszcząc tytułową zagładę.

Aktualnie wszelkie formy ucieczki, również te w ekstremalne formy działalności artystycznej, stanowić mogą często jedyną szansę na zachowanie względnej stabilności życiowej, sposób na katalizowanie negatywnych emocji. Kontekst undergroundowego aktu twórczego zderza się z okolicznością prezentacji, która następuje w budynku uczelni artystycznej.

Prowokuje to do refleksji nad rodzajem zamkniętych światów, ich specyfiki, różnic oraz podobieństw. Doom metal to ekstremalny podgatunek muzyki heavy metalowej, który zazwyczaj wykorzystuje wolniejsze tempa, nisko nastrojone gitary i znacznie „grubsze” lub „cięższe” brzmienie niż inne gatunki heavy metalu. Zarówno muzyka, jak i teksty mają na celu wywołanie poczucia rozpaczy, strachu i zbliżającej się zagłady.

Kurator wystawy: prof. Marek Domański

Doom. Maciej Andrzejewski
Galeria Mała Czarna
Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121
budynek główny ASP, I piętro, pawilon B, sala 108 

Wernisaż wystawy: 10.06.2024 r., godz. 19.00

do góry