Galeria ASP Piotrkowska 68

2

Na wystawę „Od martwej natury do sztucznej inteligencji” prezentującą efekty pracy studentów Pracowni Obrazu zapraszamy w dniach 5-19 lipca 2022 r. do Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68.

Już sam tytuł wystawy wskazuje na szerokie spektrum prezentacji, nawiązując jednocześnie do charakteru pracowni. Pojęcie martwej natury, która powszechnie stosowana jest w procesie edukacyjnym, zderzone zostało z pojęciem z obszaru informatyki – sztuczną inteligencją, dziś wykorzystywaną w procesie twórczym raczej jednostkowo, ale będącą probierzem czasu przyszłego.

O dużej rozpiętości w aspekcie technicznym, materialnym świadczy różnorodność wykorzystanych technik i metod przedstawiania. Na wystawie znajdą się prace wideo, GIF-y, instalacje malarskie, realizacje w systemie VR, obiekty malarskie oparte o dyptyki, tryptyki i całe cykle, a także projekty całościowe oraz – standardowo – pojedyncze prace. W aspekcie formalnym panuje natomiast spójność, gdyż to właśnie forma jest elementem łączącym obie formuły obrazowania.

Na wystawie obejrzymy projekty będące efektem realizacji zadań dydaktycznych, ale też indywidualne prace studentów z kierunków artystycznych i projektowych od I do V roku edukacji, głównie z semestru letniego bieżącego roku.

Autorem plakatu do wystawy jest student I roku Kamil Odroń, który w swojej grafice wykorzystał prosty typograficzny układ. Pierwotny plakat został przetworzony przez sztuczną inteligencję, generując tym samym jego wersję komplementarną.

Wystawa jest drugą częścią tegorocznej prezentacji Pracowni Obrazu. Pierwszą osłoną była ekspozycja w Galerii Lektorium, dedykowana tylko martwej naturze.

Uczestnicy wystawy:

Michał Adamczyk / Alicja Banasik / Izabela Bankiewicz / Klaudia Borzęcka / Kacper Ćwir / Alicja Dobrowolska / Agata Goździk / Anastazja Karalko / Aleksandra Kmita / Karolina Koczwara / Klementyna Lewandowska / Adrianna Malinowska / Patrycja Müller / Kamil Odroń / Sofiya Pialinok / Piotr Piwowarski / Jonatan Poeche / Michała Polak / Gabriela Słonimska / Zofia Smyła / Aleksandra Soćko / Julia Stankiewicz / Michał Szwarc / Marcel Tomczak / Weronika Toruch / Natalia Wójcik / Mateusz Wróbel / Katarzyna Zaremba

Pracownia Obrazu
Wydział Sztuk Pięknych  Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
Instytut Malarstwa i Rysunku

Kierownik pracowni: dr hab. Aleksandra Gieraga, prof. uczelni
Asystentka: mgr Katarzyna Gołębiowska

Galeria ASP Piotrkowska 68
ul. Piotrkowska 68, Łódź
Wystawa czynna w dniach: 5-19 lipca 2022 r.

do góry