Instytut Edukacji Artystycznej

Filename: 004.jpg

Przedmioty:

organizacja projektów twórczych
metody prowadzenia warsztatów twórczych i edukacyjnych
interdyscyplinarne działania edukacyjne
warsztaty animacji społeczno-kulturalnej

Typ studiów:

stacjonarne studia I stopnia
stacjonarne studia II stopnia

Nr sali: 114, 102 (budynek przy ul. Franciszkańskiej 76/78)

Charakterystyka:

W pracowni Intermedialnych Działań Edukacyjnych studenci otrzymują merytoryczne i praktyczne przygotowanie do kreowania autorskich wypowiedzi artystycznych w formie projektów twórczych o charakterze artystycznym, edukacyjnym, społecznym, promocyjnym przeznaczonych dla odbiorców w różnych przedziałach wiekowych i przynależących do heterogenicznych grup społecznych. W Pracowni IDE własna twórczość artystyczna studentów określa przestrzeń do tworzenia indywidualnych i zespołowych wypowiedzi, takich jak akcje, warsztaty, działania i interwencje artystyczne. Studenci odwołują się również do problemów sztuki najnowszej, a także doskonalą możliwości łączenia różnych dyscyplin sztuki w jednym autorskim działaniu.