Instytut Edukacji Artystycznej

Sekretariat Instytutu Edukacji Artystycznej

pokój 30
ul. Franciszkańska 76/78

mgr Karolina Pawlik

42 254 75 71

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownik Zakładu:

dr Łukasz Mikołaj Sadowski

Pracownicy Zakładu:

dr hab. Ewa Wojtyniak-Dębińska
dr Aleksandra Sumorok
dr Karolina Stanilewicz
dr Justyna Cieślik-Płusa, Kierownik Pracowni Teorii i Praktyki Scenograficznej
prof. dr hab. Ryszard Kluszczyński
dr Kazimierz Piotrowski
dr Tomasz Załuski

Lektorat:

mgr Katarzyna Wolska
mgr Elżbieta Rodzeń-Leśnikowska

Zakład Teorii i Historii Sztuki zajmuje się badaniami naukowymi oraz nauczaniem studentów wszystkich wydziałów Akademii Sztuk Pięknych. Zajęcia obejmują zakres historii, teorii sztuki, filozofii, estetyki, wiedzy o sztuce współczesnej, historii designu i scenografii. W programie zajęć chodzi zarówno przybliżenie studentom zagadnień z szeroko rozumianej historii i teorii sztuki, jaki i zajęć specjalistycznych (np.: historia malarstwa, grafiki, rzeźby, wzornictwa, fotografii, nowych mediów, tkaniny, ubioru), w zależności od specyfiki kierunków studiów. Z uwagi na globalizujący się świat ukazujemy także zjawiska ze sztuk pozaeuropejskich – sztuka Dalekiego Wschodu, Afryki, sztuka prekolumbijska itp. Pracownicy Zakładu są także promotorami wielu teoretycznych prac licencjackich i magisterskich powstających na różnych wydziałach ASP.

Misją i celem naszej jednostki jest jak najszersze przybliżenie zagadnień związanych ze sztuką dawną i współczesną, we wszelkich jej aspektach, po to by nasi studenci stali się dobrze wykształconymi, świadomymi uczestnikami i współtwórcami światowej kultury współczesnej.

do góry