Sukcesy studentów

2
 • miniatura
  Filename: miniaturka.jpg
  Size: 79.31 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 357.14 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 408.95 KB
 • 03.jpg
  Filename: 03.jpg
  Size: 248.93 KB

Laureatką II Nagrody w konkursie wzornictwa przemysłowego Up-Cykle organizowanym przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku zdobyła nasza studentka Monika Łuczak. 

Nagrodzona kolekcja galanterii skórzanej "Beauty of Form" powstała w Pracowni Projektowania Obuwia i Akcesoriów dr hab. Katarzyny Wróblewskiej, prof. uczelni oraz dzięki wsparciu wykonawczemu mgr inż. Bernadetty Czarnas, Elżbiety Kaczmarek oraz Zdzisława Dominika.

W skład kolekcji wchodzą dwie pary butów oraz torebka, powstałe w całości z materiałów z odzysku. Istniejące już produkty galanteryjne zostały poddane naprawie oraz przetworzeniu w celu nadania im nowego, atrakcyjnego i niepowtarzalnego kształtu, a także ponadczasowości. Artystka w kolekcji sięga po niekonwencjonalne rozwiązania pobudzające wyobraźnię oglądającego, takie jak stworzenie rączki torebki na bazie metalowego stojaka na wino lub stworzenie butów posiadających za podstawę metalowe klosze od lamp. W efekcie powstałe produkty charakteryzuje wysoki poziom unikalności oraz ekologii w kontekście wykorzystywania zasobów już powstałych. Kolekcja „Beauty of Form” zwraca uwagę na to, że odpady metalowe mogą zostawać z sukcesem wykorzystane np. w przemyśle galanteryjnym w celu unowocześnienia produktu i uszlachetnienia jego formy.

Więcej informacji o konkursie: instagram.com oraz zut.com.pl

Gratulujemy

do góry