Sukcesy studentów

2
 • miniatura
  Filename: miniatura.jpg
  Size: 141.3 KB
 • linkyt.txt
  Filename: linkyt.txt
  Size: 0.1 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 355.46 KB

Z przyjemnością informujemy, że Witek Gretzyngier – student V roku kierunku grafika – zdobył pierwsze miejsce w kategorii Plakat animowany w konkursie Konfrontacje Plakatu Studenckiego w Tarnowie. Nagrodzony plakat „Emotion in motion” powstał w Pracowni Grafiki Przestrzennej i Plakatu pod kierunkiem dr. Jakuba Stępnia i mgr Idy Stańczyk.

W konkursie Konfrontacje wyróżnienie w kategorii Plakat zdobyła także Switlana Antsyborenko, studentka Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuk, która realizowała mobilność w ASP w Łodzi w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018. Jury doceniło pracę „Contrasts – music festiwal, która powstała pod opieką prof. Mariusza Łukawskiego i mgr. Sebastiana Komicza w Pracowni Projektowania Plakatu.

Konfrontacje to międzynarodowa wystawa oraz konkurs plakatów drukowanych i wyświetlanych, w tym także animowanych. Celem wystawy jest analiza trendów rozwoju plakatu oraz przegląd pracowni projektowych pod kątem rodzaju, charakteru i odmienności programów nauczania.

To wydarzenie cykliczne z jednej strony prezentuje współczesne kierunki związane z projektowaniem komunikacji wizualnej, inspirujące, świeże i oryginalne rozwiązania formalne, z drugiej – ukazuje to co ważne z punktu widzenia młodych ludzi. Co roku eksponowane są między innymi plakaty: ekologiczne, socjalne, polityczne, kulturalne, dotyczące ochrony praw zwierząt, zagrożeń współczesnej cywilizacji oraz inne.

Więcej o konkursie:

do góry