Sukcesy studentów

  • miniatura
    Filename: miniatura.jpg
    Size: 28.23 KB

Miło nam poinformować, że aż czworo studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi – pan Tomasz Jeziorski, pani Aleksandra Bonikowska, pani Monika Łuczak oraz pani  Emilia Karwowska– otrzymało stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego”.

Pan Tomasz Jeziorski, student roku dyplomowego Wydziału Sztuk Pięknych, otrzymał stypendium w kategorii „młody twórca" na realizację filmu pełnometrażowego „Nawet woda pali”, łączącego narrację fabularną i dokumentalną z animacją komputerową.

Z kolei pani Aleksandra Bonikowska – studentka kierunku tkanina i ubiór na Wydziale Sztuk Projektowych – otrzymała stypendium w kategorii „młody twórca" na stworzenie kolekcji dywanów inspirowanych łowicką i opoczyńską wycinanką ludową.

Stypendia artystyczne w kategorii „uczeń” otrzymały: pani Monika Łuczak, studentka kierunku tkanina i ubiór o specjalności projektowanie ubioru oraz pani Emilia Karwowska – studentka grafiki o specjalności grafika warsztatowa.

Stypendia artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego przyznawane są przez Samorząd Województwa Łódzkiego od 2008 roku. Mają za zadanie sprzyjać rozwojowi młodzieży szczególnie uzdolnionej artystycznie, a także zachęcać młodych twórców do tworzenia projektów z zakresu twórczości artystycznej w jednej z dziedzin artystycznych, takich jak: sztuki wizualne, teatr, muzyka, taniec, film. Przede wszystkim stypendia pomagają w usuwaniu barier w rozwoju artystycznym, pozwalają na dofinansowanie zakupu instrumentów muzycznych czy profesjonalnych programów graficznych, a także na udział w krajowych i zagranicznych kursach mistrzowskich, szkoleniach, wystawach czy koncertach. W tegorocznej edycji wyłoniono 22 stypendystów.

Serdecznie gratulujemy!

do góry