Sukcesy pedagogów

Filename: miniatura.jpg
    Filename: 1.jpg
    Filename: 2.jpg

Miło nam poinformować, że dr Rafał Dobruchowski, dyrektor Instytutu Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zdobył II nagrodę podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Wynalazczości IPITEx 2023 (International Intellectual Property, Invention, Innovation and Technology Exposition) w Tajlandii.

Uznanie zdobył innowacyjny projekt „ECO CPR. Fantom do nauki podstawowych zabiegów resuscytacyjnych z materiałów ekologicznych” realizowany przez zespół projektowy w składzie: dr n. med. Filip Jaśkiewicz (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), dr n. o zdrowiu Marcin Cierniak (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), dr inż. Przemysław Sękalski (Politechnika Łódzka), dr Rafał Dobruchowski (Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi).

Projekt zdobył również złoty medal (Gold Prize) Narodowej Rady ds. Badań Naukowych Tajlandii (National Research Council of Thajland). Jest to pierwsze tego rodzaju wyróżnienie dla naukowców i badaczy spoza Azji w historii wydarzenia IPITEx.