Sukcesy pedagogów

Filename: praca_1000.jpg
  • plakat
    Filename: 2plakat_1000.jpg

Miło nam poinformować, że jury XV edycji Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka przyznało wyróżnienie dr hab. Marcie Tomczyk, prof. uczelni, Kierownik Pracowni Interpretacji Druku w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Uznanie zdobyła praca „Różowa piłeczka 1” wykonana w technice drzeworytu.

Do konkursu zgłoszono 132 prace autorstwa 72 artystów. Spośród tych prac jury wytypowało do pokonkursowej wystawy 94 grafiki. Wśród twórców, których prace zakwalifikowane zostały do wystawy, znalazło się także dwóch innych artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi: prof. dr hab. Dariusz Kaca, prowadzący Pracownię Technik Drzeworytniczych i Książki Artystycznej, oraz prof. dr hab. Zdzisław Olejniczak, prowadzący Pracownię Grafiki Ilustracyjnej.

Zwieńczeniem XV edycji Konkursu będzie zaplanowana na marzec 2023 roku wystawa, na której zaprezentowane zostaną prace nagrodzone oraz zakwalifikowane przez Jury do ekspozycji. Wystawie będzie towarzyszył konkursowy katalog.

Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka skierowany jest do twórców specjalizujących się w technikach druku wypukłego. Jest to prestiżowe wydarzenie artystyczne z wieloletnią tradycją, zainaugurowane przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze w 1977 roku, celem uhonorowania pamięci i twórczości wybitnego polskiego grafika Józefa Gielniaka.

Współorganizatorami Konkursu są Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu oraz Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Więcej informacji: