Sukcesy pedagogów

2

Miło nam poinformować, że do finału V Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego zakwalifikowały się dwie prace dra hab. Jarosława Lewery, prowadzącego Pracownię Malarstwa, Inspracje Rzeczywistością w Instytucie Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych.

Jury, w którym zasiadali: Ryszard Grzyb – przewodniczący jury (Warszawa), Jadwiga Sawicka (Przemyśl), Aleksandra Simińska (Bydgoszcz), Jakub Ciężki (Lublin), Ignacy Czwartos (Kraków), zakwalifikowało do wystawy konkursowej 120 prac wyłonionych spośród 1196 zgłoszonych do konkursu.

Wystawę można oglądać w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy do 27 listopada 2022 r.

Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego kierowany jest do polskich artystów malarzy, a jego celem jest promocja współczesnego malarstwa i rozpowszechnianie wiedzy na temat wybitnego artysty – patrona konkursu – Leona Wyczółkowskiego.

Więcej o konkursie: 

Jarosław Lewera – urodzony w 1972 roku w Pabianicach. Studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w latach 1994-1999. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Sadowskiego obronił w 1999 roku. Od 2000 roku pracuje w macierzystej uczelni, początkowo jako asystent w Pracowni Malarstwa prowadzonej przez prof. Andrzeja Sadowskiego, a od 2009 jako adiunkt. Od 2017 roku jest kierownikiem Pracowni Malarstwa, Inspiracje Rzeczywistością w Instytucie Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych. Autor dwudziestu wystaw indywidualnych i uczestnik licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie nagradzany w konkursach malarskich w Polsce m.in.: 4. Biennale Małych Form Malarskich, Toruń; Triennale Malarstwa – II Ogólnopolski Konkurs im. Mariana Michalika  na Obraz dla Młodych Malarzy, Częstochowa; IV Triennale Martwej Natury, Sieradz; III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” BWA Rzeszów; VI Międzynarodowe Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej, Gdynia; II Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego, Bydgoszcz.

do góry