Sukcesy pedagogów

2

W trzecim ogólnopolskim konkursie malarskim „Moje Zakopane” drugą nagrodę zdobył dr Mirosław Koprowski, współprowadzący Pracownię Malarskich Transpozycji Widzenia w Instytucie Malarstwa i Rysunku.

Zwycięska praca została wybrana spośród 109 prac nadesłanych przez 66 artystów.

Uroczysty wernisaż oraz ogłoszenie laureatów konkursu odbyło się 14 maja 2022 r. w Zakopiańskim Centrum Kultury / Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hrabiego Zamoyskiego.

Jak mówiła podczas otwarcia kurator pokonkursowej wystawy Lidia Rosińska-Podleśny: „Konkurs wpisał się już na stałe w najważniejsze kulturalne wydarzenia Zakopanego, a ogromne zainteresowanie nim wśród artystów profesjonalnych z całej Polski świadczy o tym, iż miasto Zakopane wraz ze swoim bogactwem historycznym, kulturalnym i przyrodniczym jest nadal niewyczerpanym źródłem inspiracji twórczej dla współczesnych artystów”.

Więcej: galeria.zakopane.pl


Mirosław Koprowski - ur. w 1974 roku w Łodzi. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru (1998-2002) oraz na Wydziale Grafiki i Malarstwa (2002-2005) – dyplom obronił w 2005 roku z malarstwa i rzeźby. Od 2011 roku asystent w Pracowni Malarstwa prowadzonej przez prof. Janusza Antoszczyka na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz. Stopień doktora uzyskał w 2019 roku. Obecnie jest adiunktem w Pracowni Malarskich Transpozycji Widzenia w Instytucie Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuk Pięknych. Jest wielokrotnym uczestnikiem Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Czas i miejsce dla sztuki” w Osiekach. Jest autorem 15 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 40 wystawach zbiorowych.

do góry