Sukcesy pedagogów

1
  • miniatura
    Filename: miniaturkaA.jpg
    Size: 122.29 KB
  • plakat
    Filename: grafika pion do artykulu.jpg
    Size: 455.8 KB

Podczas uroczystej gali otwierającej XXI Festiwal Nauki Techniki i Sztuki, 9 maja 2022 r.  dr Krzysztof Guzek odebrał wyróżnienie honorowe „Łódzkie Eureka 2021” w kategorii sztuka.

Kapituła przyznała wyróżnienie w uznaniu wybitnych osiągnięć, do których należą: tytuł finalisty Peru Design Biennale (edycja 2021) w kategorii Identyfikacja wizualna za „Projekt generatywnej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej”, tytuł laureata nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego w XXII edycji Konkursu na najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim (praca doktorska „Projekt generatywnej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej”) oraz wyróżnienie Jury w 10. edycji międzynarodowego konkursu Taiwan International Graphic Design Award (TIGDA) za projekt plakatu. Plakat ten został też zaprezentowany na wystawie w Tung Fang Design University i włączony do kolekcji Shigeo Fukuda Design Museum.

Wyróżnienie „Łódzkie Eureka 2021” przyznawane jest przez Radę ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi za wybitne osiągnięcia naukowe, techniczne i artystyczne. Celem wyróżnienia jest promocja twórców lub zespołów działających na rzecz rozwoju Łodzi jako ośrodka naukowego i akademickiego.

Krzysztof Guzek urodził się w 1984 roku w Łodzi. Studiował grafikę komputerową i multimedia na Politechnice Łódzkiej oraz projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest stypendystą programu Erasmus w Aalborg University w Kopenhadze. Doktorat z wyróżnieniem w dyscyplinie sztuki piękne uzyskał w 2020 roku, natomiast doktorat z wyróżnieniem w dyscyplinie informatyka – w 2014 roku. Jest Kierownikiem Pracowni Obrazu Cyfrowego w Katedrze Kompozycji ASP w Łodzi, pracuje również na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Komputerowej i Multimediów Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej.

Autor monografii oraz współautor kilkunastu publikacji naukowych z dziedziny grafiki komputerowej. Założyciel grupy artystycznej Lightcast realizującej wielkoformatowe projekcje i mappingi 3D. Zajmuje się projektowaniem plakatu, identyfikacji wizualnej, animacji i grafiki generatywnej. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (m.in. w Finlandii, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Cyprze, Peru, Chinach, Boliwii). Finalista Taiwan International Graphic Design Award 2021 w kategorii plakat; finalista Peru Design Biennale 2021 w kategorii identyfikacja wizualna; finalista międzynarodowego konkursu Posterists in the World w Peru w 2019 roku w kategorii plakat typograficzny.

do góry