Sukcesy pedagogów

2
 • miniatura
  Filename: miniaturka.jpg
  Size: 182.22 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 1062.31 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 916.97 KB
 • 03.jpg
  Filename: 03.jpg
  Size: 754.21 KB
 • 04.jpg
  Filename: 04.jpg
  Size: 1492.39 KB
 • 05.jpg
  Filename: 05.jpg
  Size: 609.83 KB

Kolejna realizacja rzeźbiarska pojawiła się w chińskim mieście Chengdu. Jej autorką jest dr Magdalena Szadkowska prowadząca Pracownię Rzeźby i Działań w Przestrzeni Intermedialnej w Instytucie Rzeźby łódzkiej ASP. Realizacja "The Way" znajdująca się w miejskim Ekoparku Tianfu Greenway w Chengdu, w  prowincji Sychuan, została zrealizowana w ramach drugiej edycji Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Miast Siostrzanych Chengdu.

Realizacja "The Way" jest symbolicznym tunelem, drogą przemiany w stosunku do czasu i przestrzeni zarówno w wymiarze uniwersalnym, jak i indywidualnym. Jest tunelem z kortenu i stali zamkniętym w kole o średnicy 4,5 m i wadze 42 ton.  Kształty wewnętrzne to 27 warstw, które są obrysem terytorialnych kształtów mapy Łodzi, Chengdu oraz prowincji Sychuan i stanowią symboliczne połączenie kultur w uniwersalnym przekazie. Wewnątrz tunelu forma jest złożona, dynamiczna, pełna ruchu poprzez światła i cienie lustrzanych obrysów pojedynczych warstw. Zaprasza odbiorcę do odnalezienia interpretacji swojej osobistej drogi. W wymiarze indywidualnym stanowi symbol przemiany wewnętrznej na przestrzeni czasu, w osobistej drodze twórczej autorki. Bryła zewnętrzna zamknięta jest w kole – symbolu nieskończoności. Jej obrys zewnętrzny złożony z warstw wypolerowanej stali dematerializuje bryłę  i otwiera ją na przestrzeń w wymiarze dosłownym jako lustro otaczającej ją natury oraz w wymiarze symbolicznym - uniwersalnym.

Magdalena Szadkowska

Rzeźbą zrealizowaną w ramach pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Rzeźby Miast Siostrzanych Chengdu jest instalacja „The Ring” autorstwa mgr. Jarosława Borka

do góry