Sukcesy pedagogów

Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego dla dr Krzysztofa Guzka.\nBordowe tło poziomego prostokąta, na którym w równych odstępach umieszczono 18 kwadratowych pól, w trzech rzędach. Każde z nich, to odmienna sieć zbudowana z jednakowo krótkich białych odcinków, które tworzą pomiędzy sobą różne układy
2

Miło nam poinformować, że dr Krzysztof Guzek, kierownik Pracowni Obrazu Cyfrowego na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi, otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w XXII edycji konkursu na najlepsze rozprawy i prace tematycznie związane z województwem łódzkim, za rozprawę doktorską zatytułowaną „Projekt generatywnego systemu dynamicznej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej”.

Nagrodzona rozprawa została obroniona z wyróżnieniem 28 września 2020 r. w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Promotorem pracy jest prof. Lesław Miśkiewicz.

Przedmiotem rozprawy jest kompleksowo opracowany projekt nowej identyfikacji wizualnej dla Politechniki Łódzkiej, bazujący na mechanizmach generatywnych, u podstaw których znajduje się algorytm działający w oparciu o stworzony przez autora system reguł estetycznych. Autorowi udało się wykazać ogromny potencjał możliwości oferowanych przez nowe media w obszarze sztuk wizualnych. Rozprawa stanowi oryginalne i niezwykle innowacyjne dokonanie artystyczne, wnosząc istotny wkład w rozwój reprezentowanej dyscypliny artystycznej.

Więcej informacji

Serdecznie gratulujemy!

do góry