Sukcesy pedagogów

Pomarańczowy poziomy prostokąt z białym logo i napisem: PERU DESIGN BIENNIAL
2
 • miniatura
  Filename: miniaturka.jpg
  Size: 130.7 KB
 • 01.jpg
  Filename: 01.jpg
  Size: 1033.59 KB
 • 02.jpg
  Filename: 02.jpg
  Size: 581.22 KB
 • 03.jpg
  Filename: 03.jpg
  Size: 1193.28 KB

Z przyjemnością informujemy, że dr Karolina Grudzińska oraz dr Krzysztof Guzek zostali finalistami tegorocznego Peru Design Biennial – największego cyklicznego wydarzenia poświęconego projektowaniu graficznemu w Ameryce Południowej. 

Międzynarodowe Jury w składzie: Jan Rajlich Jr. (Czechy), Niklaus Troxler (Szwajcaria), Kye-Soo Myun (Korea Południowa), Walter Sardonini (Włochy), Marat Guelman (Rosja), Elizabeth Resnick (USA), Cao Fang (Chiny), Ovidiu Hrin (Rumunia), Lasko Dzurovski (Macedonia), Finn Nygaard (Dania) wybrało 36 finalistów z grona 465 projektantów zakwalifikowanych do wystawy spośród 65 980 zgłoszeń (95 972 projektów).

Wśród 36 finałowych projektów, w kategorii plakat znalazł się projekt „Rytm piękna” autorstwa dr Karoliny Grudzińskiej, oraz w kategorii identyfikacja wizualna „Projekt generatywnej identyfikacji wizualnej Politechniki Łódzkiej” autorstwa dra Krzysztofa Guzka. 

Wystawę projektów będzie można oglądać w Museum of Callao (Peru) od 28 listopada do 12 grudnia 2021 r. 


Karolina Grudzińska 

Urodzona w 1979 roku w Lublinie. Studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi – dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Sitodruku prof. A. Smoczyńskiego w 2004 r. Od 2006 r. pracownik ASP w Łodzi, od 2008 r. w Pracowni Podstaw Projektowania Graficznego II ad T. Olszyńskiego, od 2021 r. w Pracowni Projektowania Plakatu prof. M. Łukawskiego. Zajmuje się plakatem i grafiką użytkową, specjalizuje się w plakacie kulturalnym i self-edition, skupionym wokół zjawiska plakatu typograficzno-geometrycznego. Autorka pięciu wystaw indywidualnych, uczestniczka licznych wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. W 2020 r. zdobyła Grand Prix w konkursie plakatu „Unovis XXI wiek” na Białorusi.


Krzysztof Guzek

Urodzony w 1984 roku w Łodzi. Studiował grafikę komputerową i multimedia na Politechnice Łódzkiej oraz projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Stypendysta programu Erasmus w Aalborg University w Kopenhadze. Obronił doktorat z wyróżnieniem w dyscyplinie sztuki piękne w 2020 r. oraz doktorat z wyróżnieniem w dyscyplinie informatyka w 2014 r. Jest kierownikiem Pracowni Obrazu Cyfrowego w Katedrze Kompozycji ASP w Łodzi, pracuje również na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Komputerowej i Multimediów Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej. Zajmuje się projektowaniem plakatu, identyfikacji wizualnej, animacji i grafiki generatywnej. Uczestnik licznych wystaw w kraju i za granicą (m.in. w Finlandii, Słowacji, Litwie, Węgrzech, Cyprze, Peru, Chinach, Boliwii).

do góry