Sukcesy absolwentów

2

Z radością informujemy, że dwoje naszych absolwentów zostało nagrodzonych w tegorocznym XIII Konkursie Najlepszych Dyplomów Akademii Sztuk Pięknych 2021 w Gdańsku.

Nagrodę Prezydenta Miasta Sopotu oraz Nagrodę Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w postaci indywidualnej wystawy otrzymała Eliza Gawrjołek za pracę pt. „Inwentaryzacja strat. Fotograficzny projekt otwarty”, zrealizowaną w Pracowni Działań Fotograficznych pod kierunkiem dr hab. Dominiki Sadowskiej oraz za pracę „Nowe konsolacje. Videonotatki z doświadczenia straty” zrealizowaną w Pracowni Multimediów pod kierunkiem dra hab. Łukasza Ogórka, prof. uczelni.

Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni trafiła do rąk Michała Wasiaka za „Cykl obrazów inspirowanych malarstwem caravaggionistów” wykonany w Pracowni Malarstwa Studyjnego pod kierunkiem dr hab. Tomasza Musiała.

Wręczenie nagród w konkursie odbyło się w piątek 22 lipca 2022 roku w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku (Targ Węglowy 6). Wystawę prezentującą prace 32 młodych artystów można oglądać do 28 sierpnia br. Wstęp na wystawę jest wolny.

Więcej o konkursie i wystawie asp.lodz.pl

Serdecznie gratulujemy!

do góry