Sukcesy absolwentów

2

Miło nam poinformować, że nasz tegoroczny absolwent Michał Wasiak został nagrodzony Wyróżnieniem Honorowym w konkursie malarskim o Nagrodę Eibischa 2021 organizowanym przez Fundację im. Franciszki Eibisch. W 2021 roku do konkursu zgłoszono 577 prac młodych twórców wywodzących się z kilkunastu uczelni artystycznych w Polsce i Europie.

Michał Witold Wasiak – urodzony w 1997 roku w Łodzi. W latach 2016-2021 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa studyjnego dr. hab. Tomasza Musiała w 2021 roku. Tworzy w zakresie malarstwa oraz grafiki. W swoich pracach obrazuje głównie deformacje, zniekształcenia formy, niecodzienne zestawienia różnych elementów ukazywane na różnorakich przedstawieniach portretowych.

Uczestnik licznych wystaw graficznych oraz malarskich w Polsce i za granicą. Laureat stypendium Ministra Kultury 2020. Laureat Nagrody Marszałka Miasta Łodzi w 37. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne 2020. Laureat Nagrody Muzeum Miasta Łodzi, Nagrody Galerii Amcor oraz Nagrody Domu Literatury. Uhonorowany nagrodą Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prof. Krzysztofa Polkowskiego w ogólnopolskim XII Biennale Grafiki Studenckiej „Przeciwciała” w Poznaniu. Wyróżniony za swój dyplom w ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd w Żyrardowie.

do góry