O Konkursach

0
  • miniatura
    Filename: mini.jpg
    Size: 99.76 KB

Konkursy Prime Time i Prime Stage to inicjatywy artystyczne, które od lat wpisują się w kalendarz wydarzeń kulturalnych naszej uczelni. Nieprzerwanie od 2000 roku (początkowo pod nazwą „Rocznik”) organizujemy Prime Time, będący areną konkursowej rywalizacji dla opuszczających nasze mury absolwentów studiów magisterskich. W 2017 roku dołączył nowy konkurs – Prime Stage, w którym mierzą się absolwenci studiów licencjackich.

Nazwy obu konkursów są znaczące. Licencjacki PRIME STAGE to pierwszy etap, pierwszy poważny krok na drodze artystycznej lub projektowej naszych studentów. Powstał, aby umożliwić adeptom sztuki i projektowania rywalizację o nagrody i wyróżnienia, ale również aby przygotować ich do roli profesjonalnych twórców. Z kolei nazwa PRIME TIME podkreśla, że autorzy dyplomów magisterskich znajdują się w najlepszym dla nich czasie – pełni pomysłów opuszczają mury Akademii, rozpoczynając swoją zawodową przygodę.

Początek nowego roku to najlepszy czas na podsumowania, dlatego właśnie wtedy odbywa się wystawa wieńcząca te dwa najbardziej prestiżowe uczelniane konkursy. Przed szeroką publicznością prezentowane są najlepsze dyplomy magisterskie i licencjackie minionego roku akademickiego z Wydziału Sztuk Pięknych oraz Wydziału Sztuk Projektowych.

Udział w niej to niezwykle cenne doświadczenie dla jej uczestników. Nie tylko wspiera ona i promuje młodych twórców spod znaku łódzkiej ASP, ale także tworzy niezwykłą przestrzeń wymiany idei. Jest miejscem spotkania, źródłem inspiracji i międzypokoleniowego dialogu pomiędzy studentami i absolwentami uczelni a jej pedagogami, a także znakomitymi artystami i designerami zasiadającymi w jury. Prezentacja dyplomów w przestrzeni prestiżowych galerii to często pierwsza okazja do zetknięcia się młodych artystów i projektantów z tak szeroką publicznością, zaś dla widzów – szansa, by skonfrontować się z myśleniem młodego pokolenia.

do góry