Wydarzenia

1

Po raz kolejny Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi jest partnerem Festiwalu Muzyki Elektronicznej i Sztuk Wizualnych Ravekjavík. Ósma edycja wydarzenia odbędzie się 15 czerwca 2024 r. w dawnych magazynach tekstylnych przy ul. Niciarnianej 52.

Ravekjavik to najdłużej działający w Łodzi festiwal muzyki elektronicznej. Wydarzenie od lat wprowadza muzykę i sztukę w niedostępne na co dzień pofabryczne przestrzenie, integrując różne środowiska twórcze i grupy społeczne podczas święta celebrującego wolność, równość i elektroniczność.

W czasie tegorocznej edycji w przestrzeniach festiwalowych odbędzie się pokaz mody Instytutu Ubioru łódzkiej ASP reżyserowany przez dra Michała Szulca. „This is Fashion Design Institute” zaprezentuje prawie sto sylwetek zaprojektowanych przez studentki i studentów instytutu. Pokazane zostaną pojedyncze realizacje, jak i minikolekcje. Ubrania ready to wear, obiekty, kostiumy i akcesoria stworzą niezapomniany show.

Festiwalowi towarzyszyć będzie także wystawa „REJWACH VOL. 3”, w której udział weźmie wielu artystów i artystek wywodzących się z łódzkiej ASP. Ten streetartowy spektakl wspólnie stworzy aż 42 twórców. Motywem przewodnim będzie „rejwach”, czyli chaos, szaleństwo, różnorodność. Artyści zaprezentują nie tylko obrazy, ale i naścienne instalacje site-specific. Prezentowane prace wezmą udział w konkursie, w którym partnerzy wydarzenia – w tym nasza uczelnia – wybiorą swoich laureatów i przyznają nagrody. Wernisaż wystawy i ogłoszenie wyników wraz z wręczenie nagród będzie symboliczną inauguracja festiwalu.

Muzycznie tegoroczny Ravekjavk będzie przeglądem elektronicznych brzmień z całego świata. Zobaczymy występy muzyków z Wenezueli Japonii, Brazylii, Indii, Egiptu, Wielkiej Brytanii, Gruzji, Ukrainy, Polski i Islandii. W programie m.in. występy elektroniki granej na żywo, sety didżejskie solo oraz w formule back to back, prezentujące szeroki przekrój gatunków muzyki elektronicznej i alternatywnej – od eksperymentalnej, ambientowej, przez dub i techno, aż po trance, baile, hardcore czy drum & bass.

Zagrają: Kiki Hitomi (Japonia) / Zamilska (Polska) / The Bug (UK) / Bambi UZI (Polska) B2B EZ Riser (Indie) / Gosha Savage (Polska) / Amanda Mussi (Brazylia) B2B Richie Beige (Ukraina) Safety Trance (Wenezuela) / N13 – ILLGAL (Gruzja) B2B faron (Polska) / Yunis (Egipt) Kikimora – (Polska) B2B JM Dasha (Ukraina) / Satl (Polska) / ERAM (Brazylia)

Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr Jan Wasiński

Więcej informacji na stronie:

do góry