Wydarzenia

1
 • miniatura
  Filename: RM_AVATAR.jpg
  Size: 783.79 KB
 • plakat
  Filename: RM_POSTER_zmniejszony.jpg
  Size: 566.4 KB

Uwaga! Termin zgłoszeń został przedłużony! Prace przyjmowane będą do 15 września 2022 r.

Drogie Studentki i Studenci!

Rusza konkurs na plakat dedykowany twórczości Romana Modzelewskiego, wybitnego łódzkiego artysty, pedagoga, rektora naszej uczelni – ikony polskiego i światowego wzornictwa. Konkurs wpisany jest w obchody Roku Romana Modzelewskiego, przypadającego w 110. rocznicę urodzin i 25. rocznicę jego śmierci. 

Wydarzenia związane z obchodami dają ogromną szansę ukazania ikonicznych projektów artysty, ale także przypomnienia i spopularyzowania twórczości, także tej mniej znanej jednego z najważniejszych łódzkich twórców drugiej połowy XX wieku.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie maksymalnie trzech plakatów inspirowanych twórczością Romana Modzelewskiego, proponujących jej nowe odczytanie lub też unowocześnienie i odświeżenie sposobu obrazowania jego osiągnięć.

W konkursowym jury zasiadają:

 • dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska, prof. uczelni –  dziekan Wydziału Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi,
 • dr hab. Łukasz Chmielewski, prof. uczelni – dyrektor Instytutu Projektowania Graficznego,
 • mgr Bogusław Deptuła – redaktor naczelny magazynu artystyczno-naukowego "Powidoki",
 • dr Przemysław Hajek – dyrektor artystyczny magazynu artystyczno-naukowego "Powidoki".

W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne:

 • I nagroda 2000 PLN,
 • II nagroda 1500 PLN,
 • III nagroda 1000 PLN,

a także publikacja nagrodzonych prac konkursowych w magazynie „Powidoki" oraz udział w wystawie konkursowej. 

Fundatorem nagród pieniężnych jest dziekan Wydziału Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, dr hab. Olga Podfilipska-Krysińska, prof. uczelni.

Prace można składać do 19 czerwca 2022 r. przesyłając zgłoszenie przygotowane zgodnie z regulaminem konkursu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uwaga! Termin zgłoszeń przedłużony do 15 września 2022 r.

Więcej informacji w Regulaminie konkursu.

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Zachęcamy do udziału w licznych wydarzeniach organizowanych w Łodzi w ramach obchodów Roku Romana Modzelewskiego oraz do zapoznania się ze zbiorami biblioteki ASP poświęconymi prof. Romanowi Modzelewskiemu.

Życzymy powodzenia!

do góry