Inne wystawy

 Na białym kwadratowym tle stoi model. Ubrany jest w błękitną kamizelkę oraz białe, szerokie i długie spodnie, obficie opierające się na jego ciemnych butach. Wielkimi literami, złotym drukiem w centralnym miejscu napisano: PRZEGLĄD. Pod spodem mniejszą czcionką: CYKL WYSTAW INSTYTUTU UBIORU ASP W ŁODZI W CENTRALNYM MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI. JULITA PIEKARSKA, WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE. Na dole podano wykaz współorganizatorów.
1
  • miniatura
    Filename: glowna_miniatura asp kopia.jpg
    Size: 146.45 KB
  • plakat
    Filename: insta post kopia.jpg
    Size: 334.45 KB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia cyklu wystaw „Przegląd” prezentowanych z okazji obchodów 75-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ekspozycję można oglądać w przestrzeniach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Cykl pokazuje najciekawsze kolekcje, przedmioty i zjawiska projektowe stworzone przez wykładowców, absolwentów i studentów Instytutu Ubioru.

Julia Piekarska – trzy sylwetki z kolekcji: „Wszystko jest w porządku”, 2021

Wystawa potrwa od 27 lipca do 8 sierpnia 2021 r.

Kolekcja jest odpowiedzią na nieoczekiwany czas pandemii, który zainspirował mnie do zaprojektowania nowej wersji ubioru biurowego, przeznaczonego do pracy w domu i pozwalającego na większe poczucie komfortu.

W momencie rozpoczęcia lockdownu, który stał się dla mnie nauką przebywania z sama sobą, w mojej głowie zaczęły pojawiać się pytania: w jaki sposób przemycamy poczucie komfortu do ubrania „domowego”? Jak cienka jest granica miedzy tym, co wygodne, a tym, co stosowne? Jak wyglądałby strój biurowy, gdyby to dom był naszym stałym miejscem pracy? Zaczęłam obserwować swoje zachowania, nawyki i sposób ubierania się ze względu na fakt przebywania w stałym otoczeniu – opisuje projektantka.

Inspiracją dla Piekarskiej były również zdjęcia, które po rozpoczęciu światowej kwarantanny zaczęły masowo pojawiać się na portalach społecznościowych. Na spotkaniach przed laptopem pracownicy korporacji, od pasa w górę ubrani oficjalnie, od pasa w dół nosili „bieliznę i ciepłe skarpetki”.

Prezentacja jest częścią dyplomu licencjackiego, który powstał w Pracowni Projektowania Ubioru Sportowego i Specjalistycznego.

Promotor: dr hab. Piotr Suchocki.

Logo Centrum Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

 

do góry