Galeria Pixel

0
  • miniatura
    Filename: Katarzyna Słuchocka_mini.jpg
    Size: 24.68 KB

Galeria PIXEL Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi prezentuje wystawę prof. Katarzyny Słuchockiej, pedagog Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Politechniki Poznańskiej. 

Kurator wystawy: dr Robert Jundo

Link do wystawy: youtu.be

COVID CITY

„Miasto to przestrzeń rozpoznania stref własnego czasu, miejsc dostępności prywatnej, komunikacyjnych przeznaczeń, piętrzących się za zamkniętymi drzwiami idei, pozwalających nam trafniej oceniać i nazywać przestrzenie wciąż nierozpoznane. Takie właśnie jest miasto, taką jest architektura, codziennie budząca się z nowymi planami na przyszłość i zasypiająca z poczuciem nieśmiertelności w Twoim i moim towarzystwie.

Miasto zastygłe pod przykryciem pandemicznej powłoki nabiera innego wymiaru. Zastyga w zewnętrznym wyrazie. Zdaje się trwać dowewnętrznie. Wypełnia się naszym strachem, przerażeniem, pustką izolacji, echem samotności. Dynamizuje w głębi każdego z nas. Staje się kolorem życia i skrajnych uczuć. Silny ładunek emocjonalny czerwieni wyraża subiektywność przeżywania i analizy zjawisk towarzyszących pandemicznym zdarzeniom. Obraz czerwieni przywołuje wielopłaszczyznowe skojarzenia, budzi wspomnienia, prowokuje refleksje.

Jest zaproszeniem do interpretacji…”

Katarzyna Słuchocka

Katarzyna Słuchocka – urodzona w Poznaniu. Ukończyła studia na Politechnice Poznańskiej, realizując dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mariana Fikusa. Doktorat uzyskała na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej w 2001 roku. Stopień doktora habilitowanego uzyskała w dziedzinie sztuki w 2016 roku. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, w Instytucie Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego.

Realizuje twórczość w zakresie projektowania, malarstwa, rysunku, fotografii. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Kurator i organizator wielu wystaw, pokazów, konkursów. Uczestniczka interdyscyplinarnych projektów badawczych, plenerowych warsztatów artystycznych, konferencji oraz sympozjów naukowych. 

do góry