Instytut Ubioru

stacjonarne I, II stopnia; studia podyplomowe

Nr sali: 240

Charakterystyka:

Pracownia Projektowania Ubioru II skupia młodych ludzi, dla których proces powstawania projektów ubioru staje się wyzwaniem. Program nauczania na poszczególnych latach stanowi grupę problemów projektowych. Rozwijając umiejętności twórcze i analityczne studenta prowadzi do poznania uwarunkowań wpływających na formę ubioru oraz umiejętność dostosowania jej do potencjalnego odbiorcy. Plan ćwiczeń jest zmieniany i dostosowywany do tego, co aktualnie dzieje się w szkołach artystycznych na całym świecie. Podstawą działań projektowych na studiach pierwszego stopnia są ćwiczenia semestralne STUDIO i STUDIO 2.0, których kompleksowa ścieżka inspiracji prowadzi do stworzenia autorskiej kolekcji ubiorów.

Prowadzący pracownię od lat odnoszą sukcesy pracując zarówno dla największych marek odzieżowych w Polsce, jak i tworząc własne brandy.

Absolwenci:

Strona Pracowni na FB