Instytut Architektury Wnętrz

0

Sekretariat Instytutu Architektury Wnętrz

pokój 134
piętro I, pawilon C1
ul. Wojska Polskiego 121

Elżbieta Wysocka

42 254 75 50

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Studia na kierunku Architektura Wnętrz skierowane są do osób, dla których przestrzeń zamknięta w obiekcie architektonicznym może być obszarem kreacji artystycznej, jak również do tych, którzy interesują się związkami współczesnego wzornictwa z architekturą. Program studiów został tak skonstruowany w taki sposób aby podczas toku studiów słuchacze mogli rozwinąć swoje zainteresowania i poprzeć je zarówno wiedzą teoretyczną jak i umiejętnościami praktycznymi. Celem studiów jest wykształcenie architektów wnętrz dysponujących odpowiednią wiedzą i umiejętnościami niezbędnymi do profesjonalnego projektowania zróżnicowanych wnętrz o różnym przeznaczeniu, w tym mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz specjalnego przeznaczenia.

Program dwustopniowych studiów stacjonarnych obejmuje na pierwszym stopniu zagadnienia wprowadzające studentów w zagadnienia związane z kompozycją architektoniczną, zagadnieniami konstruowania programów funkcjonalnych, ergonomii, psychologii koloru, projektowania form przestrzennych, dekoratorstwa, wyposażenia wnętrz, komponowania przestrzeni zielonych, w zakresie niezbędnym do wykonania projektów wnętrzarskich na poziomie licencjackim. Na drugim stopniu kształcenia uzyskana wiedza jest poszerzana o bardziej złożone zagadnienia techniczne i realizację projektów wnętrz o większej kubaturze. Nasi studenci mają możliwość uczestnictwa w wielu prestiżowych konkursach, które dają możliwość wspólpracy z branżowym rynkiem związanym z przyszłym zawodem.

Po ukończeniu całego procesu kształcenia absolwent kierunku architektura wnętrz otrzymuje gruntowną wiedzę i umiejętności w zakresie świadomego i odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka, związanego z kreacją wnętrz budynków o różnych funkcjach, a także tworzenia plastycznych form użytkowych, architektury wystawienniczej, rzeźby kameralnej, iluminacji artystycznej i meblarstwa. Jest przygotowany do zespołowej i indywidualnej pracy projektowej oraz do podjęcia samodzielnej działalności projektowej w zawodzie architekta wnętrz.

KIERUNEK ARCHITEKTURA WNĘTRZ

studia I stopnia

pracownie projektowe:
Pracownia projektowania wnętrz użyteczności publicznej
Pracownia projektowania wnętrz uniwersalnych
Pracownia podstaw projektowania wnętrz mieszkalnych
Pracownia projektowania przestrzeni performatywnych

studia II stopnia

pracownie projektowe:
Pracownia projektowania przestrzeni dla rozrywki i rekreacji
Pracownia projektowania przestrzeni publicznych i struktur wielkopowierzchniowych
Pracownia projektowania wnętrz mieszkalnych
Pracownia projektowania przestrzeni i obiektów wirtualnych dla gier

do góry