Instytut Rzeźby

0

Sekretariat Instytutu Rzeźby

pokój 263 
piętro II, pawilon E

mgr Katarzyna Siennicka

42 254 75 60

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prowadzący:

mgr Alia Üstek

Typ studiów:

Studia I Stopnia

Nr sali:  30

Charakterystyka:

 Celem dydaktycznym Warsztatu Ceramiki jest rozwijanie i doskonalenie indywidualnych umiejętności studenta w zakresie technologii, kompozycji i formy przestrzennej reliefowej, zarówno jego możliwości manualnych, jak i potencji intelektualnej, umożliwiającej mu realizowanie zadań ceramicznych w małym formacie; w konsekwencji zdobyte umiejętności i wiedza mają być ogniwem, umożliwiającym studentowi komplementarnie z innymi przedmiotami uzyskanie kompetencji twórcy

Program Warsztatu Ceramiki w Instytucie Rzeźby jest podstawą do rozwijania w studentach I roku wyobraźni plastycznej, wrażliwości i świadomości artystycznej w zakresie budowania form ceramicznych niewielkiego formatu, ma pozwolić studentowi zrozumieć specyfikę ceramicznej kompozycji, jak i możliwości łączenia kreacji plastycznej z warsztatową. W trakcie pierwszego roku, w ciągu jednego semestru studenci podejmują w formie zadanych ćwiczeń problematykę stworzenia małej kompozycji ceramicznych, mogącej należeć do obszaru projektowania architektonicznych. Rozwiązując te zadania, studenci pogłębiają swoją wiedzę kompozycyjną i umiejętności warsztatowe, także technologiczne. Ćwiczenia mają na celu uwrażliwienie studenta na użycie odpowiedniego formatu i skali oraz dopasowanie wykonanych form ceramicznych do wybranej przestrzeni architektonicznej, mają stymulować rozwój uzdolnień, wyobraźni i wrażliwości plastycznej, możliwie wszechstronne opanowanie technik ceramicznych dla osiągnięcie twórczej samodzielności i kreatywności. Warsztat Ceramiki jest ogólnie dostępny dla wszystkich studentów Instytutu Rzeźby oraz dla wszystkich studentów Akademii Sztuk Pięknych po wcześniejszym ustaleniu z prowadzącym.

do góry