Filename: mini.png

Znamy autorów prac zakwalifikowanych do wystawy laureatów 40. Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne. Kapituła konkursu, w skład której weszli jurorzy oraz fundatorzy nagród, wybrała ponad 50 prac spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu.

Zwycięzców poznamy już 14 kwietnia 2023 r. o godz. 17.00 podczas wernisażu w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi (ul. Sienkiewicza 44, Ośrodek Propagandy Sztuki, Park Sienkiewicza).

Jury Konkursu:

• dr hab. Marta Borgosz, prof. ASP– artystka realizująca twórczość w obszarze malarstwa figuratywnego, Dziekana Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu,
  • dr hab. Monika Szpener– artystka rzeźbiarka i pracownik naukowo-dydaktyczny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie,
  • dr Dariusz Leśnikowski– kulturoznawca, krytyk sztuki, kurator. Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi. Adiunkt w Instytucie Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego,
  • Jacek Grudzień– dziennikarz, wykładowca, w latach 2012-2016 dyrektor łódzkiego oddziału TVP, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi,
  • Teodor Durski– polski artysta, grafik, malarz, autor instalacji i prac wideo.

Fundatorzy Konkursu:

• Miejska Galeria Sztuki
  • Muzeum Sztuki w Łodzi
  • Galeria Rynek Sztuki | Galeria Elart
  • Łódzki Dom Kultury
  • Kalejdoskop
  • Galeria Amcor
  • Galeria OPUS
  • Dom Literatury
  • Vispol | ArtGaleria
  • Galeria Olimpus
  • Dom Kultury w Łęczycy
  • Festiwal Ravekjavik
  • Poster Club

Do wystawy laureatów zakwalifikowali się:

• Marta Andrzejczak – praca „Kapliczki”
  • Mikołaj Apelt-Ciupiński – prace „Cyrk”, „Rytmy” oraz „Mini. Ava”
  • Malwina Banach – praca „Tchnienie”, „Z rodziną jest najlepiej na obrazku”
  • Izabela Bankiewicz – praca „Martwa natura – ATAKAMA”
  • Małgorzata Batorska – „Rozgrzebane”, „Chłopi”
  • Emilia Bereza – praca „Struktury mroku”
  • Natalia Biernat i Remigiusz Szulc – prace „Cykl wspólnych rysunków plenerowych” oraz „Cykl plenerów eksperymentalnych”
  • Zygmunt Bilski – praca „Paseizm”
  • Adam Ejsmont – praca „Rodzina”
  • Filip Holak – praca „Magiel”
  • Aleksandra Kmita – praca „Martwa natura. Tryptyk”
  • Maria Lasmakova – praca „Piggy Bank”
  • Julia Latko – prace „BudaPest”, „Malutkie Formy”, „Na Polu”, „Krajobraz Zdeformowany”, „Szermierze Łódzcy”, „Żywe Pejzaże”, „Poetyka Natury”
  • Marta Maciejewska – praca „Ojciec”
  • Natalia Murdza – prace „Łódź – cykl malarski”, „Odpady elektryczne zamknięte w formach z żywicy epoksydowej”
  • Michał Nowakowski – praca „Czarny diament”
  • Alicja Pangowska – praca „Z łemkowskich wsi”
  • Mateusz Pecyna – prace „Lądowanie Futurysty dnia 5 czerwca 2022 roku” oraz „PORR-SANGLADER”
  • Klaudia Pieniak – praca „Splot”, „Proteza pamięci”, „Zaburzenia”
  • Kalina Płużek – prace „Łańcuch pokarmowy No3” oraz „miażdżyca”
  • Aleksandra Soćko – praca „Mapy”
  • Milena Sokołowska – praca „Ja Milena”
  • Sandra Stojańska-Rekus – prace „Granice Kobiecości”, „Kroniki Zbrodni – cykl książek artystycznych o zbrodni”
  • Martyna Tamborska – prace: „wruszka”, „wruszka (in their selfcare era)”, „misery in a butterfly” oraz „z 85348 do 00132 z 00132 do 85348 z 85348 do 90727 z 90727 do 85348 (styrta cegieł na parkiecie)”;
  • Weronika Tomaszewska – praca „Dywan alternatywny – sztuka eksperymentu, metawers, instalacja”
  • Ignacy Tybor – praca „Niewyobrażalnie długa wojna”
  • Kinga Wojciechowska – praca „Portrety barwne”
  • Katarzyna Zaremba – praca „Po prostu nie patrz przez okno”
  • Karolina Żelaznowska – prace „Zakupy na Bałuckim Rynku” oraz „Zakupy na Bałuckim Rynku I, II”
  • Dominik Żyża – praca „Łódzka architektura lat 60. i 70.”

Serdecznie gratulujemy!