Sukcesy studentów

Filename: 04.jpg
    Filename: 05.jpg
    Filename: 06.jpg

Miło nam poinformować, że Monika Łuczak studentka Pracowni Projektowania ubioru łódzkiej ASP znalazła się w finale Italian Fashion Talent Awards 2022 reprezentując Akademię Sztuk Pięknych w Rzymie. Upoważnienie do reprezentacji tejże uczelni na IFTA Monika Łuczak otrzymała podczas wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus +.

Italian Fashion Talent Awards to konkurs promujący młodą modę włoską, który odbywa się podczas wydarzenia IFTA Evening Show - Międzynarodowego salonu biżuterii, akcesoriów oraz mody wieczorowej w Vietri Sul Mare.

Kolekcja Moniki Łuczak – "Forbidden Body", która powstała w Pracowni Projektowania Ubioru dr Sary Chiarugi oraz w Pracowni Projektowania Ubioru dr hab. Małgorzaty Czudak została zaprezentowana jury oraz wzięła udział w pokazie i towarzyszącej wydarzeniu sesji zdjęciowej.

Kolekcja ta jest zapowiedzią dyplomu magisterskiego, który powstaje w Pracowni Projektowania Ubioru dr hab. Małgorzaty Czudak. Autorka poprzez teatralizację ubiorów podejmuje dialog z tematem zakazanego ciała kobiety w kulturze azjatyckiej. Szlachetne barwy i eleganckie kroje mają wzbudzać poczucie dystansu, wzniosłości i niedostępności.

Więcej o konkursie:

Gratulujemy.