Sukcesy studentów

Miło nam poinformować, że Barbara Rydz i Olga Galińska, studentki z Pracowni Kostiumu Teatralnego i Filmowego Instytutu Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, zakwalifikowały się do międzynarodowego konkursu Mood-Performance-Tants 2022 podczas Estonian Fashion Festival. Promotorką obu kolekcji jest dr hab. Izabela Stronias.

Już 9 czerwca 2022 r. w estońskim Tartu projektantki zaprezentują swoje kolekcje obok kolekcji projektantów z Estonii.

W jury konkursu zasiadają Aet Ollisaar, kierownik Wydziału Tekstylnego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Pallas, projektantka Gita Siimpoeg, fotograf mody Getter Raiend, duet projektantów Kristi Pärn i Andreas Kübar (Ellen Richard) oraz projektantka Triinu Pungity.

Serdecznie gratulujemy!