Sukcesy studentów

Miło nam poinformować, że do finału konkursu make me!, odbywającego się w ramach Łódź Design Festival 2021, zakwalifikowały się aż trzy projekty zrealizowane przez studentów i absolwentów naszej uczelni.

Studentki tkaniny i ubioru Dominika Gacka i Julia Piekarska, tworzące duet REST textile studio, zgłosiły do make me! projekt Green Yarns Lab, skupiony wokół tkanin stymulujących zmysł dotyku poprzez trójwymiarową strukturę oraz zróżnicowane zestawienie surowców.

Barbara Olejarczyk, absolwentka edukacji artystycznej, przedstawiła pod ocenę jury książkę „Zagrajmy w kolory” zaprojektowaną z myślą o najmłodszych, których zmysły są przebodźcowane przez zabawki, gry czy aplikacje mobilne. Książka pozbawiona jest ilustracji, natomiast porusza wyobraźnię i daje odpocząć oczom dzieci.

Autorką trzeciego projektu zakwalifikowanego do finału jest absolwentka wzornictwa Daria Wypiór, która zaprojektowała pomoc dydaktyczną przeznaczoną dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym „Pokaż, gdzie masz nos, ucho, srom”.

Międzynarodowy konkurs wzorniczy make me! to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń w dziedzinie projektowania w Europie i kluczowy element Łódź Design Festival. Najważniejszym celem make me! jest prognozowanie nadciągających trendów, odważnych idei oraz wsparcie młodych projektantów, którzy są gotowi do rozpoczęcia aktywności zawodowej.

Zwycięzców konkursu poznamy już 14 maja o godz. 18:00 podczas gali wręczenia nagród, której transmisję online będzie można obejrzeć bezpłatnie i bez rejestracji tutaj: lodzdesign.com

do góry